Kinnitatud juhatuse liige Olga Teterez poolt 20.02.2025, Tallinn

1.Õppekava nimetus:
Ettevõtluse koolitus (Väikeettevõtja, koos 5. taseme eksamiks ettevalmistusega)

2.Õppekavarühm ja õppekava koostamise alus
Õppekavarühm: Juhtimine ja haldus
Õppekava koostamise alus: 5. taseme väikeettevõtja kutsestandardi kompetentsid B.3.1 – B.3.6

3.Eesmärk ja õpiväljundid
Eesmärk:
Kujundada õppijates iseseisva töö oskus, loovus, algatus-, otsustus- ja vastutusvõime ning teenindus- ja suhtlemisvalmidus, arendada ja süvendada järgmisi võtmeoskusi: juhtimis- ja meeskonnatööoskus, probleemide lahendamise ja otsuste tegemise oskus, kriitiline mõtlemine ja suhtlemisoskus, analüüsioskus, informatsiooni hankimise, töötlemise ja kasutamise oskus.

Õpiväljundid:
koolituse lõpuks õppija:
  • kavandab äritegevuse:
  • analüüsib äriideed, koostab ettevõttele sobiva ärimudeli, strateegia ja äriplaani, kavandab äritegevuseks vajalikud ressursid;
  • käivitab äritegevuse:
  • hangib äritegevuseks vajalikud load ja litsentsid, käivitab ettevõtte raamatupidamise, sõlmib vajalikud lepingud;
  • värbab ettevõttele sobiva meeskonna (korraldab personalitöö ning koostab töösuhtealaseid dokumente (nt lepingud, ametijuhendid, tööajaarvestuse tabelid, puhkuste ajakava, töögraafikud, tööohutusjuhendid);
  • korraldab äriprotsessid:
  • korraldab klienditeeninduse ja teenindab, sh nõustab kliente, arvestades kliendikeskse teeninduse põhimõtteid ja ettevõtte eesmärke;
  • korraldab logistika-, hanke- ja ostutegevused (nt ostuplaani koostamine, tarnijate kaardistamine, hinnapäringute ja pakkumuskutsete koostamine, laovaru jälgimine);
  • korraldab ettevõttes töötervishoiu ja tööohutuse, lähtudes ettevõtte tegevusvaldkonnast;
  • arendab äritegevuse:
  • analüüsib finantsaruandeid, hindab riske ja võimalusi ettevõtte edasises tegevuses ning kasutab neid juhtimisotsuste tegemisel;
  • valib ettevõtte arengut soodustavad tehnoloogilised lahendused ja hindab nende mõju äritegevusele;
  • arvestab omahinna ja kujundab müügihinna, arvestades kuluelemente, ettevõtte kulustruktuuri ja turutingimusi.
Moodulitesse on integreeritud järgmised võtmepädevusi arendavad teemad: erialane eesti keel, erialane IT.

4.Sihtgrupp ja õppe alustamise tingimused
Sihtgrupp: Inimesed, kes soovivad käivitada ja arendada väikeettevõtet valitud majandustegevuse valdkonnas (näiteks tootmine, teenindus, vahendus).
Õppe alustamise tingimused: Keskharidus.

5. Õppe maht, õppe ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid
Õppe maht ja ülesehitis: Koolituse kogumaht on 200 ak. tundi, millest 160 ak. tundi auditoorset tööd ja praktikat koolikeskkonnas, 40 ak. tundi iseseisvat tööd.
Õppekeskkond: Koolitus toimub aadressil Vabaduse väljak 2, Tallinn. Koolitusklassid vastavad tervisekaitse nõuetele. Igale koolitusel osalejale tagatakse kohvipaus. Koolitusel on võimalik kasutada toimivat internetiühendust. Osalejatele on koolituskeskuse poolt tagatud töövahendid.
6. Õppeprotsessi kirjeldus, sh õppe sisu, õppemeetodid ja -materjalid


7. Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused
8. Väljastatavad dokumendid
Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

9. Koolitaja kvalifikatsioon
Angela Melihhova - õigusteaduste doktor, rohkem kui viiekümne Tsiviilõiguse teadustööde ning koolitusmetoodikate autor. Aktiivselt tegeleb õiguspraktikaga.

Tõnu Niinemäe - toitlustusala professionaal, kellel on väga head erialased teadmised ja kogemused HoReCa ettevõtte juhtimisel ja ka tootmisjuhtimisel. 10 aastane praktiline töökogemus HoReCa valdkonnas, tunnustus ja võidud kelnerite konkursitel, kogemus ja teadmised koolitaja töös. Tõnu on olnud seotud restoranide ja toitlustusfirmadega rohkem kui 30 aastat, sealhulgas töötanud erinevatel juhtivatel kohtadel ka HoReCa sektoris. Tõnu on saanud koolitaja väljaõppe ja ta on aastaid teinud koolitaja ja lektori tööd Eestis.

Elliana Poluektova - insener-ökonomist (magister, TTÜ), töökogemus logistikas üle 20 aastat, logistik ja deklarant. Suur kogemus laomajanduse korraldamises ja laoarvestuses.

Valdo Tõnissoo - majandusliku ja rahvusvaheliste suhete spetsialisti kõrg- (magistrikraad) ja juriidilise keskeriharidusega (bakalaureus), laialdase töö- ja elukogemusega (finants juhtimine, kindlustus, vahendustegevus, tootmine, logistika, toitlustamine, kaubandus, hotellindus, korrakaitse).

Olga Teterez - lingvist, tõlkija, ettevõtja. Kursuse „10,000 Women by Goldman Sachs” ja samuti Eesti Diplomaatide Kooli vilistlane. Omab kogemust töötamisel erinevate naistegruppidega Eesti ja Ameerika projektides, sealhulgas „Women Career Development Program” (USAID). Eesti Naisklubi asutaja, keeltekooli Jutukas Papagoi, personaliotsingu agentuuri Horeca Jobs ning hariduskeskuse Profftech juht. Igapäevane tegevus hõlmab aastas enam kui tuhande inimese intervjueerimist, töölerakendamist ja hariduslikku arengut erinevatest riikidest. Emotsionaalse ja esteetilise intelligentsuse, juhtimise ja liidriomaduste teemad on pidevaks õppimise ja enesetäiendamise fookuseks. Püsiv osaleja ja õpilane koolis New Way.

Made on
Tilda